Infolinia: 668 640 495
Roker sponsorem akcji fundacji DKMS w Katowicach - razem przeciwko nowotworom krwi.

W dniach od 4.12-7.12.2017r Na terenie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się akcja Fundacji DKMS, promująca działania wspierające walkę z nowotworami krwi.

O fundacji DKMS

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego i jest największym ośrodkiem Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w kraju. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych.

Kto może zostać dawcą?

Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50kg i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możliwość rejestracji zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 12.03.2010r. w sprawie ośrodków Dawców szpiku.

Na czym polega rejestracja?

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy wziąć udział w organizowanych akcjach rejestracji, wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Można również wejść na stronę www.dkms.pl i zamówić do domu pakiet rejestracyjny, zawierający formularz i pałeczki do samodzielnego pobrania wymazu, a potem niezwłocznie odesłać go do fundacji. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, potencjalny dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz kartę Dawcy. Cały proces rejestracji i badania próbek trwa ok 3-4 miesięcy.

Pomożesz, bo możesz! Przyłącz się razem z nami do walki z nowotworami krwi! Twoje wsparcie ma znaczenie!